ابزار هدایت به بالای صفحه

مطالبي از سراسر اينترنت
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
مطالبي از سراسر اينترنت
هر چي دلت بخواد هست.

با وجود اینکه زمان زیادی از انتشار آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز یعنی ویندوز ۱۰ می گذرد و با وجود به روز رسانی های زیادی که تا کنون شرکت مایکروسافت برای این سیستم عامل انجام داده است بسیاری از کاربران هنوز ترجیح می دهند از نسخه های قدیمی تر این سیستم عامل یعنی ویندوز ۸ و یا ویندوز ۷ استفاده کنند. در این مطلب قصد داریم تا نحوه نصب سیستم عامل ویندوز ۸ یا ۷ را بر روی ویندوز ۱۰ آموزش دهیم.

کلیک- اگر تا کنون سیستم عامل دستگاه پی سی و یا لپ تاپ خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا داده اید ولی از این سیستم عامل راضی نیستید خبر خوشی برای شما داریم. با طی کردن مراحلی که در ادامه مطلب توضیح داده می شوند کاربران می توانند به راحتی سیستم عامل های ویندوز ۸ یا ۷ را جایگزین سیستم عامل ویندوز ۱۰ کنند. برای تغییر نسخه سیستم عامل و جایگزینی سیستم عامل ویندوز ۱۰ با نسخه های قدیمی تر یعنی ویندوز ۸ یا ۷ یا به عبارتی Downgrade کردن سیستم عامل  باید به چند نکته توجه کرد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد.

زمانی که سیستم عامل ویندوز ۱۰ از حالت نصب خارج می شود یا به عبارتی Uninstall می شود در این صورت فایل های موجود بر روی سیستم به هیچ عنوان نباید تحت تأثیر قرار گیرند اما ممکن است برخی از اپلیکیشن هایی که تا کنون بعد از به روز رسانی شدن سیستم عامل نصب شده و یا به روز رسانی شده اند ممکن است از روی سیستم پاک شوند و یا اینکه بر روی سیستم عامل جدید اجرا نشوند. بنابراین بهتر است قبل از جایگزینی سیستم عامل ها با هم از روی سیستم یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای Downgrade کردن سیستم عامل باید به نکات زیر توجه کرد. در صورتی که هر یک از موارد زیر هنگام نصب ویندوز ۱۰ رخ داده باشند کار Downgrade کردن سیستم عامل کمی دشوار می شود و نیاز به انجام یک سری کارهای اضافه تر است.

 • یکی از موارد مربوط به زمانی است که کاربر سیستم عامل را به روز رسانی کرده است. در واقع این قابلیت به معنی این است که کاربر در زمان نصب یا ارتقا سیستم عامل ویندوز به نسخه ۱۰ بدون پاک کردن نسخه قدیمی تنها با استفاده از گزینه به روز رسانی سیستم عامل ویندوز را به نسخه ۱۰ ارتقا داده است.
 • دومین مورد که اهمیت زیادی نیز دارد این است که از آخرین به روز رسانی و یا ارتقا سیستم عامل یک ماه گذشته باشد.
 • و سومین مورد بر می گردد به اینکه کاربر فایل های قدیمی مربوط به نسخه قبلی ویندوز را از روی سیستم پاک نکرده باشد. و این در واقع به این معنی است که برخی از پوشه های حاوی فایل های سیستمی در زمان ارتقا سیستم عامل تغییر کرده باشند و یا به عبارتی به روز رسانی شده باشند و کاربر به دلیل افزایش فضای درایو آن ها را بعد از به روز رسانی از سیستم پاک کرده باشد ولی این فایل ها در واقع برای برگرداندن سیستم عامل به نسخه قبلی لازم باشند.

اگر هیچ کدام از موارد بالا صحیحی نباشد و در واقع اتفاق نیفتاده باشد بنابراین کاربر می تواند به راحتی عملیات downgrade کردن سیستم عامل را انجام دهد. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که ب طی مراحل زیر کاربر می تواند  نسخه قدیمی ویندوز که بر روی سیستم قبل از ارتقا سیستم عامل نصب بوده است را بازیابی نماید و یعنی اگر قبل از نصب ویندوز ۱۰ بر روی سیستم کاربر نسخه ۷ ویندوز را بر روی سیستم داشته است بعد از Downgrade  به نسخه ۷ ویندوز که قبلا بر روی سیستم عامل بوده است دسترسی خواهد داشت و به همین ترتیب این مورد برای ویندوز ۸ نیز صادق است.

و اما برای انجام Downgrade به روش زیر عمل می کنیم:

 • ابتدا بر روی گزینه Setting که در منوی Start وجود دارد رفته و بر روی آن کلیک کنید.

تصویر متن 1

 • از پنجره با شده روی گزینه Update & Security کلیک کنید.

تصویر متن 2

 • گزینه recovery سپس گزینه Get Started را انتخاب کنید. در صورتی که نسخه قبلی ویندوز ۸ باشد در این قسمت نام ویندوز ۸ و در صورتی که نسخه قبلی ویندوز ۷ باشد نام ویندوز ۷ مشاهده می شود.

تصویر متن 3

 • از پنجره باز شده بر روی یکی از گزینه ها که در واقع دلیل Downgrade کردن سیستم عامل را از شما می پرسد انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.

تصویر متن 4

 • برای اینکه از مرحله بررسی به روز رسانی ها بگذرید بر روی گزینه No, Thanks کلیک کنید تا از این مرحله عبور کنید.تصویر متن 5
 • تا زمانی که به پنجره مربوط به اعلام مایکروسافت مبنی بر بازیابی نسخه قبلی ویندوز که تصویر آن در شکل زیر مشاهده می شود هدایت شوید بر روی گزینه Next که در چند پنجره بعدی ظاهر می شود کلیک کنید.تصویر متن 6
 • بعد از کلیک و انتخاب گزینه Next در پنجره باز شده که تصویر آن در بالا نمایش داده است، پنجره ای باز می شود که در آن باید بر روی گزینه Go back to windows 8 یا Go back to windows 7 (بسته به نسخه قبلی سیستم عامل که بر روی سیستم قبل از به روز رسانی نصب بوده است) کلیک کرده تا مراحل بازیابی نسخه قبلی ویندوز انجام شود و به نسخه قبلی ویندوز روی سیستم بازگردانده شود.تصویر متن 7

بعد از انجام این مرحله سیستم Restart می شود و نسخه قبلی سیستم عامل نصب بازیابی و بازگردانده خواهد شد. حدوداً بعد از ده دقیقه صفحه مربوط به ورود به ویندوز نسخه قبلی ویندوز مشاهده می شود.ادامه مطلب

اگر می خواهید از برنامه های اندرویدی در کروم بوک های خود استفاده کنید باید بگوییم که این کار با راه انداختن یک قابلیت در اکثر کروم بوک ها در حال حاضر انجام پذیر است، و شما می توانید با انجام مراحل زیر آن را فعال کنید.

 

 

کلیک- استفاده از قابلیت استفاده از برنامه های اندرویدی و Google Play در حال حاضر در بعضی از مدل های کروم بوک ها قابل استفاده است ولی به زودی این قابلیت راه خود را در تمامی کروم بوک ها پیدا خواهد کرد .در این آموزش نحوه استفاده از آن را مرحله به مرحله نشان می دهیم.
۱- در ابتدا بر روی قسمت drawer که در پایین سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.

How Android apps and Google Play in Chromebooks use

۲- آیکون چرخ دنده را  همانگونه که در تصویر آمده است انتخاب نمایید تا به بخش تنظیمات بروید .

How Android apps and Google Play in Chromebooks use

۳- گزینه  About Chrome OS را که در بالا قرار دارد را انتخاب نمایید

How Android apps and Google Play in Chromebooks use

۴- بر روی گزینه More info کلیک نمایید .

How Android apps and Google Play in Chromebooks use

۵- سپس گزینه Change channel را انتخاب نمایید .

How Android apps and Google Play in Chromebooks use

۶-  گزینه Beta را به حالت انتخاب شده در بیاورید .

How Android apps and Google Play in Chromebooks use

۷- بعد ار انتخاب گزینه  Beta بر روی گزینه Change channel کلیک نمایید .

How Android apps and Google Play in Chromebooks use

۸- صبر کنید تا نسخه بتای سیستم عامل دانلود شود سپس سیستم خود را ری استارت نمایید .

How Android apps and Google Play in Chromebooks use

۹- سپس بعد ار بالا آمدن در تنظیمات تیک گزینه Enable Google Play Store on your Chromebook را همانطور که در تصویر نشان داده شده است بزنید .

How Android apps and Google Play in Chromebooks use

۱۰- در مرحله بعد گزینه Agree را انتخاب نمایید .

How Android apps and Google Play in Chromebooks use

۱۱- سپس گزینه Sign In را انتخاب کرده و وارد حساب کاربری گوگل خود شوید .

How Android apps and Google Play in Chromebooks use

۱۲- در مرحله آخر نیز گزینه Accept را انتخاب نمایید .

اکنون بر روی کروم بوک خود به Google Play دسترسی دارید و می توانید برنامه مورد نظر خود را دانلود کرده و آن ها را اجرا نماییدادامه مطلب

علاوه بر روش های مختلفی که برای پاک کردن ویروس ها استفاده کرده اید روش های دیگری نیز هست که به شما کمک می کند به صورت دستی ویروس های کامپیوتر خود را از بین ببرید. برای این کار سه روش وجود دارد که در این مطلب می خوانید.

کلیک- پاک کردن ویروس ها به روش دستی کار سختی نیست. شما می توانید با مراحل ساده ای که در ادامه می آید به سادگی ویروس های کامپیوتر تان را نابود کنید.

روش اول:

 ابتدا باید وارد پنجره computer My شوید. در اینجا لیست درایورها را می بینید. روی منوی Tools کلیک کنید و بعد گزینه Options Folder را بزنید. در این زمان پنجره ای برای شما باز می شود که باید در آن گزینه View را انتخاب کنید و سپس گزینه folders and files hidden Show  را فعال نمایید.

در قسمت پایین گزینه دیگری را مشاهده می کنید که باید تیک آن را بردارید. این گزینه Hide Files System Operationg ،protected است. در مرحله بعد Ok را بزنید و با راست کلیک کردن و زدن open به داخل درایوهای خود بروید. دقت کنید که برای وارد شدن دابل کلیک نکنید چون ویروس ها دوباره فعال می شوند.

در این پنجره فایل های inf.autorun را پیدا کرده و آن ها را پاک کنید. این عملیات را باید برای همه درایورها انجام دهید. بعد از اینکه این فایل ها را برای همه درایورهای خود پاک کردید بدون انجام کاری دیگر Restart کنید.

روش دوم :

روش دوم به این صورت است که ابتدا کلید F8 را فشار می دهید تا سیستم در حالت mode safe راه اندازی شود و سپس از منوی استارت گزینه run را بزنید. بعد از آن داخل کادر کلمه cmd را تایپ کرده و Ok  کنید.

عبارت زیر را یکی یکی بنویسید و سپس کلید enter را بزنید. این کار را برای همه درایو های خود انجام دهید. در عبارت زیر به جای X باید نام درایو ها را بنویسید.

del X:/autorun.inf\a:h

 del X:/autorun.inf\a:r

del X:/autorun.inf\a:s

روش سوم:

exe.copy تروجانی است که در بعضی مواقع در همه درایورهای شما قرار می گیرد. این تروجان بعد از هر بار کلیک بر روی درایور ها فایل inf.autorun را اجرا می کند. از روش هایی که می توانید از طریق آن این ویروس را پاک کنید از بین بردن پروسه های exe.temp1 و exe.temp2 است.

برای انجام این کار ابتدا باید سیستم را به صورت mode safe راه اندازی کنید. توجه داشته باشید که نباید به هیچ عنوان روی درایورهای خود دابل کلیک کنید. چون با این کار ویروس inf.autorun که در درایو هایتان قرار دارد باعث فعال شدن پروسه های exe.temp1 و exe.temp2 می شود.

بعد از راه اندازی سیستم به صورت safe mode راست کلیک کنید و گزینه open را بزنید تا وارد درایو C ویندوز شوید و به پوشه Windows و بعد هم به پوشه system32 بروید. سپس دو فایل exe.temp1 و exe.temp2 را حذف کنید.

قابل ذکر است در بعضی از نسخه ها ویروس exe.copy و ویروس inf.autorun حتی درون پوشه %% win هم وجود دارد. اینجا ضرورت ورود به درایورها فقط با راست کلیک کردن مشخص تر می شود.

نکته: قبل از این کار باید ابتدا این پروسه ها را از Manager Task پاک کنید. به این ترتیب ابتدا کلید های ترکیبی delete+alt+ctrl را همزمان بزنید و وارد Manager Task شوید و پروسه های exe.temp1 و exe.temp2 را از لیست processes با کلیک بر روی آن ها و زدن process end حذف کنید.

 ویروس inf.autorun با هر بار فعال شدن باعث می شود دو فایل exe.xcopy و exe.host در همان درایو فعال شوند و دوباره دو فایل exe.temp1 و exe.temp2 را بسازند.

مراقب باشید که فایل های exe.xcopy را با فایل های خود windows که درون پوشه system32 هستند اشتباه نگیرید. حجم این فایل ها می تواند به شما در شناسایی آن ها کمک کند. اگر  حجم فایل exe.xcopy معادل ۳۲ کیلو بیت بود مربوط به خود ویندوز می شود. در غیر این صورت  فایل ویروس است.

در این مرحله فایل های سیستمی را مثل روش اول از حالت Hidden خارج کرده و ویروس inf.autorun را پاک کنید. سپس درایو های خود را چک نمایید. اگر فایل هایی با عنوان exe.xcopy و exe.host مشاهده کردید با خیال راحت آن را پاک کنید.ادامه مطلب
ابوالفضل اقایی سه شنبه 9 آذر 1395  نظرات (0)

با پیشرفت پیاپی تکنولوژی هوافضا، صحبت درباره تمام مواردی که هواپیماهای شگفت‌انگیز امروزی قادر به انجام آن‌ها هستند کار دشواری است. در ادامه به ۷ نکته‌ای که ممکن است تا به امروز درباره هواپیماها و سفرهای هوایی نمیدانستید، نگاهی می‌اندازیم.

هوایپماها در برابر آذرخش مقاوم هستند

هواپیماها طوری طراحی شده‌اند تا بتوانند هنگام اصابت رعد و برق به بدنه خود مقاومت کنند. تخمینی که درباره برخورد رعد و برق به یک هوایپما انجام شده‌ است نشان می‌دهد که در هر سال یا در هر ۱۰۰۰ ساعت پرواز به طور متوسط یک دفعه این اتفاق رخ می‌دهد. خوشبختانه هنوز پس از سال ۱۹۶۳ هیچ هواپیمایی در اثر برخورد آذرخش دچار سانحه نشده‌ است. این مورد به لطف مهندسی دقیقی است که اجازه می‌دهد تا بار الکتریکی تولید شده توسط رعد و برق از هوایپما خارج شود و آسیبی به آن نرسد.

هیچ صندلی کاملا امنی در هواپیما وجود ندارد۲

به گفته اداره هوانوردی فدرال (FAA) نمی‌توان درمورد امن‌ترین جایگاه در یک هواپیما نظر داد، هرچند که تحقیق انجام شده توسط روزنامه تایم حکایت از آن دارد که صندلی‌های وسط در پشت هواپیما کمترین میزان مرگ و میر را در یک تصادف شاهد هستند. مطالعات آن‌ها نشان داد که در طول سقوط هواپیما، صندلی‌های موجود در یک سوم عقبی هواپیما ۳۲ درصد امنیت بیشتری را دارند. این میزان برای یک سوم وسط ۳۹ درصد بوده و برای یک سوم جلویی مقدار ۳۸ درصد به دست آمده‌ است.

برخی از هواپیماها اتاق خواب‌های مخفی دارند

در پروازهای با مسافت طولانی، کابین خدمه می‌توانند تا ۱۶ ساعت کار کنند. برای کمک به آن‌ها و جلوگیری از خستگی مفرط، برای بعضی از هواپیماها، مانند بویینگ ۷۷۷ و ۷۸۷، اتاق خواب کوچکی به منظور استراحت موقت خدمه پرواز تعبیه شده‌ است. این اتاق به طور معمول از طریق راه پله مخفی قابل دسترسی است و شامل ۶ تا ۱۰ تخت، حمام و گاهی اوقات وسایلی برای سرگرمی آن‌هاست.

لاستیک‌ها طوری طراحی شده‌اند تا هنگام فرود نترکند

لاستیک‌های هواپیما قادر هستند وزن باورنکردنی ۳۸ تن را تحمل کنند و با سرعت ۲۷۳ کیلومتر بر ساعت روی زمین بنشینند. علاوه براین، چرخ‌های آن‌ها به میزان ۲۰۰ پوند بر اینچ مربع پر باد می‌شوند که ۶ برابر بیشتر از مقدار استفاده شده برای خودروهای معمولی است.

برای به پرواز درآمدن نیازی به هر دو موتور نیست

Aircraft fuselageتصور اینکه موتور هواپیما در اواسط پرواز از کار بیفتد وحشتناک به نظر می‌آید، اما باید بدانید که همه هواپیمای تجاری با خیال راحت می‌تواند تنها با یک موتور پرواز کنند! کار کردن با نصف توان موتور می‌تواند بهره‌وری سوخت را کاهش دهد، با این وجود هواپیماها برای چنین شرایطی تحت آزمایش‌های مختلف قرار گرفته‌اند. هر هواپیما به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده‌ است که بتواند مسیر طولانی را طی کند. این مورد به ویژه برای پرواز بر فراز اقیانوس‌ها یا مناطق غیرمسکونی باید توسط سازمان‌های هواپیمایی مربوطه در نظر گرفته شود.

به چه دلیل در دستشویی‌ها زیرسیگاری وجود دارد؟

United Airlines Highlights A 787 Dreamlinerاز سال‌ها قبل اداره هوانوردی فدرال کشیدن سیگار در هواپیما را ممنوع اعلام کرد، اما وجود زیر سیگاری در سرویس‌های بهداشتی هواپیماها از دید چشمان تیزبین مسافرین مخفی نمانده‌ است. دلیل این موضوع به این خاطر است که آژانس‌های هواپیمایی و کسانی که طراحی هواپیماها را انجام می‌دهند تصور می‌کنند که با وجود قوانین منع کشیدن سیگار و هزاران تابلوی مربوط به آن، در بعضی از موارد نهایتا فرد سیگاری تصمیم به کشیدن سیگار در هواپیما می‌گیرد. امید آن‌ها به این است که اگر کسی قانون تنظیم شده برای این موضوع را نقض کرد، بتواند در فضای نسبتا محدود دستشویی این کار را انجام دهد و ته سیگار خود را در زیرسیگاری جایگذاری شده بیندازد، نه اینکه با انداختن آن در سطل زباله احتمال آتش سوزی و سانحه دیگری را افزایش دهد.

استفاده از ماسک‌های اکسیژنStewardess explaining safety procedures to passengers on airplane

دستور‌العمل‌های ایمنی بسیاری از پروازها شامل چگونگی بکارگیری ماسک‌های اکسیژن هستند که در موارد از دست دادن ناگهانی فشار داخلی کابین استفاده می‌شوند. با این حال، آن چیزی که خدمه پرواز به شما نمی‌گویند این است که این ماسک‌ها تنها به مدت ۱۵ دقیقه قابل مصرف هستند. این میزان از زمان بسیار کوتاه به نظر می‌آید، اما حقیقت این است که حتی می‌تواند بیش از زمان مورد نیاز شما باشد.

به یاد داشته باشید که ماسک‌های اکسیژن هنگام از دست رفتن فشار داخلی هواپیما رها می‌شوند، به این معنی که هواپیما در حال کاهش ارتفاع خود است. یک خلبان با بکارگیری ماسک اکسیژن و هدایت هواپیما در ارتفاع کمتر از ۱۰۰۰ پایی به این وضعیت واکنش نشان می‌دهد تا مسافران بتوانند به طور معمول نفس بکشند و به اکسیژن اضافی نیاز پیدا نکنند. این فرود بسیار سریع بوده و در حالت عادی کمتر از ۱۵ دقیقه زمان می‌برد، در نتیجه ماسک‌های اکسیژن برای محافظت از مسافران به اندازه کافی هوا خواهند داشت.ادامه مطلب
ابوالفضل اقایی سه شنبه 9 آذر 1395  نظرات (0)

هر روز بر تعداد کاربرانی که از شبکه های Wireless LAN استفاده می کنند زیادتر می شود. شاید شما هم جز استقبال کنندگان از این شبکه ها باشید. اگر اینطور است آموزش راه اندازی شبکه Ad hoc در ویندوز ۱۰ که در این مطلب می خوانید برایتان کاربردی خواهد بود.

کلیک- در تکنولوژی ارتباطی  Wireless از سیم و کابل استفاده نمی شود و  جابه جایی اطلاعات و داده ها از طریق  امواج رادیویی صورت می گیرد. همین موضوع نیز سرعت توسعه شبکه را چند برابر می کند.

شبکه های Wireless به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. Ad hoc
 2. Infrastructure

در شبکه های Infrastructure تبادل اطلاعات با اتصال تمام Device ها به یک نقطه مرکزی Access point l انجام می گیرد.

اما در شبکه های Ad hoc نیازی به یک Device مرکزی نیست و می توان به صورت مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار کرد. این روش یکی از  ساده ترین روش های راه اندازی شبکه Wireless به حساب می آید و برای بازی های گروهی می تواند پرکاربرد باشد.

برای راه اندازی یک شبکه Ad hoc عملیات زیر را انجام دهید:

۱- در مرحله اول بر روی start ویندوز کلیک کنید و با دسترسی ویندوز cmd اجرا شود.

راه اندازی شبکه Ad hoc در ویندوز ۱۰

۲- در این مرحله با دستور netsh یک شبکه wifi مجازی با اسم و پسوردی که می خواهید ایجاد کنید. در این دستور ssid برای اسم شبکه و key برای مشخص کردن پسورد شبکه است.

 netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssidname  key= password<

راه اندازی شبکه Ad hoc در ویندوز ۱۰

۳- با دستور زیر خلاصه تنظیمات خود را مشاهده می کنید.

     netsh wlan show hostednetwork<

راه اندازی شبکه Ad hoc در ویندوز ۱۰

طبق تصویر بالا هنوز فعال نیست و در بخش status چیزی وجود ندارد.
برای فعال کردن شبکه Ad hoc خود  از دستور زیر استفاده کنید.

 netsh wlan start hostednetwork<

راه اندازی شبکه Ad hoc در ویندوز ۱۰

۴- بعد از این مراحل شبکه wifi شما ساخته می شود و می توانید آن را در Network and Sharing Center ببینید.

راه اندازی شبکه Ad hoc در ویندوز ۱۰

برای اتصال به شبکه کافی است با کامپیوتر شبکه های wifi دیگر را search کنید.

راه اندازی شبکه Ad hoc در ویندوز ۱۰

راه اندازی شبکه Ad hoc در ویندوز ۱۰

اگر بخواهید می توانید اینترنت روی کارت شبکه add شده را مانند share کردن اینترنت برای loopback، Share کنید.ادامه مطلب
(تعداد کل صفحات:6113)      [ 1 ]   [ 2 ]   [ 3 ]   [ 4 ]   [ 5 ]   [ 6 ]   [ 7 ]   [ 8 ]   [ 9 ]   [ 10 ]   [ > ]  
درباره‌ی وبلاگ
سايتي با مطالب جالب و خواندني ،‌ بيوگرافي ، لطيفه ، پيامك ، عكس ، كاريكاتور ، طنز ، فال و طالع بيني ، كامپيوتر و اينترنت و موبايل و هر چه دلت بخواد.
موضوعات
آخرين مطالب
نويسنده
آرشيو مطالب
لینک دوستان
آمار سايت
كل بازديدها : 4420177 نفر
كل مطالب : 30563 عدد
کل نظرات: 1027
تاریخ ایجاد وبلاگ :پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : یک شنبه 15 بهمن 1396